Kategoriler
Üye Girişi
Kullanıcı Adı :
Şifre :
 
Yeni Üyelik Şifremi Unuttum
Ses ve Videolar
Oyunlar
Hakkımızda

 

    Filiz-Der; Günışığı’nın aydınlık bekçileri olan gönüllüler ordusu ile alan el ile veren el arasında köprü olmaya devam etmektedir. 

    Filiz-Der, içinde bilgiyi, sıcaklığı, sevgiyi, din, dil, ırk ve cinsiyet ayrımı yapmadan muhtaç ve mazlumlara yansıtan, maddi ve manevi imkanları insanın hizmetine sunan eğitim, kültür ve yardımlaşma alanlarını kendisine çalışma sahası olarak belirlemiş bir gönüllü yardım kuruluşudur.

  Faaliyetlerine 2008 Yılının Ocak ayında başlamış ve kısa sürede yaptığı çalışma ve etkinliklerle toplumda eksikliği hissedilen bir çok eğitim ve yardım faaliyetine imza atmıştır. Bu etkinlikler ile ilgili detaylı bilgileri http://www.filizder.org adresinde bulabilirsiniz.

       Bu faaliyetlerden biri olan Filiz Çocuk Kulübü Anaokulu'nda hedeflerimiz,       

  • "İyilik ve takva üzerine yardımlaşmanın günah ve isyan üzerine yardımlaşmayın" ilahi emrini benimseyip, "İnsanların Allah'a en sevgili olanı insanlara en faydalı olanıdır" düsturu ile yaşayan, 
  • İyilikten hiçbir şeyi küçük görmeyerek hayırda ve yardımlaşmada öncülük eden, 
  • Topluma, doğal çevreye ve insanlığa yararlı olmak için azami çaba gösteren, 
  • Sömürünün olmadığı adil bir dünyanın yeniden inşasına katkıda bulunmaya istekli, 
  • "Ben" duygusundan ziyade "Biz" duygusununa sahip, toplumda mağduriyet yaşayan insanlara sahip çıkmanın hem dini hem milli hemde ahlaki bir görev olduğu bilincinde olan, 
  • Maneviyatı kuvvetli , kendisinin ve çevresinin sorunlarını görüp bu sorunlara çözüm arayan, düşünen, araştıran, inceleyen, günü gününe denk yaşamayıp hem geçmişi değerlendiren hem de geleceği ve geleceğin sorunlarını öngörmeye çalışan, kendisinin ve başkalarının hakkını savunan nesiller yetiştirmektir. 
2012 © - Filiz Çocuk Kulübü
Yazılım & Tasarım : Fida Ajans